Sword Art Online Progressive Animesinin Yeni Filmi 2022'de Geliyor

Serinin ilk filmi 30 Ekim'de Japonya'da gösterime girdi.

Sword Art Online Progressive Animesinin Yeni Filmi 2022'de Geliyor

Sword Art Online the Movie Progressive Aria of a Starless Night anime filminin resmî web sitesinde yapılan açıklamaya göre Sword Art Online the Movie Progressive Kuraki Yūyami no Scherzo (Scherzo of a Dark Dusk) isimli yeni film projesi 2022'de gösterime girecek.

Sword Art Online the Movie Progressive Aria of a Starless Night anime filmi 30 Ekim'de Japonya'da gösterime girdi ve hafta sonunda box office sıralamasında en üste yerleşti. Film, ilk iki gününde yaklaşık 225 bin bilet sattı ve 349 milyon yen (3,06 milyon dolar) gelir elde etti.

Funimation, filmin hem standart salonlarda hem de IMAX salonlarda ABD ve Kanada'da 3 Aralık'ta, Avustralya ve Yeni Zelanda'da ise 9 Aralık'ta gösterilmesini sağlayacak. Film, orijinal dilinde, İnglizce altyazılı ya da İngilizce dublajla gösterilecek. Film, dünta çapında 40'ın üzerinde ülke ve bölgede gösterime girecek.

Funimation filmi şöyle betimliyor:

Bu, “Lightning Flash” ve “The Black Swordsman” bu isimlerle bilinmeden önceki bir döneme ait bir hikaye…

Asuna Yuuki, NerveGear uzmanı olduğu zaman, daha önce bir çevrim içi oyun oynamamış, bir ortaokul üçüncü sınıf öğrencisiydi. 6 Kasım 2022'de dünyanın ilk VRMMORPG oyunu olan, Sword Art Online, resmi olarak yayınlandı. Ama oyuna giriş yaptığı için çok mutlu olan oyuncular, kendilerini birdenbire, Game Master'ın kendilerine oyundan çıkma izni vermediği bir oyunun içinde tuzağa düşmüş halde bulurlar.

Game Master, "Bu bir oyun olabilir, ama sizin oynayabileceğiniz bir oyun değil." diye onları uyarır. Oyuncular, şayet oyunda ölürlerse gerçek hayatta da ölürler.

Bunu duyan tüm oyuncular panik olur ve kargaşa başlar. Oyunculardan biri olan Asuna, bu dünyanın kurallarını bilmemesine rağmen, zirvesi görülemeyecek kadar yüksek olan yüzen demir kale Aincrad'ı fethetmek üzere harekete geçer.

Gözlerinin önündeki gerçeğin insafına kalmış olsa da Asuna, karşısına biri çıkana kadar tüm gücüyle savaşmaya devam eder: soğuk kılıç ustası Kirito...

Ayako Kohno (Black Butler: Book of the Atlantic, High School Fleet, The Seven Deadly Sins the Movie: Prisoners of the Sky) filmin yönetmenliğini, Kento Toya (Sword Art Online: Alicization - War of Underworld, The Seven Deadly Sins: Revival of The Commandments) karakter tasarımını üstlendi. Yuki Kajiura'ya ise filmin müzikleri emanet edildi.

Anime, Reki Kawahara'nın Sword Art Online: Progressive hafif roman serisine dayanmaktadır. Hafif roman serisi, Kawahara'nın Sword Art Online romanlarının yeniden yazımı olarak 2012 yılında yayınlandı. Hikâye, Kirito'nun yüzen Aincrad kalesinde kat kat ilerleyen yolculuğunu anlatıyor. Yen Press, Sword Art Online: Progressive'in roman serisini ve iki manga uyarlamasını İngilizce olarak yayınlıyor.

Tepkiniz Nedir?

like
1
dislike
0
love
1
funny
0
angry
0
sad
0
wow
0